poniedziałek, 29 grudnia 2014

Szkolenia na Animatora zabaw z dziećmi Warszawa

Dawno, dawno temu za górami za lasami istniała piękna Kolorowa Kraina, której mieszkańcy nigdy się nie smucili, lubili tańczyć, śpiewać i podziwiać magicznie kolorową tęczę…”

Tak zazwyczaj zaczynały się piękne baśnie z naszego dzieciństwa, które przenosiły w świat kolorowy i radosny i które jeszcze na długo zatrzymywały nas w świecie fantazji podczas codziennych zabaw i przygód.

Któż z nas chociaż raz nie marzył by pójść na wielki Bal Kopciuszka, mieć zgraję kompanów do zabawy jak Królewna Śnieżka czy założyć lśniącą zbroję i zostać dzielnym rycerzem. Och to były piękne czasy kiedy byłam/em dzieckiem z tęsknotą wspomina dziś wielu z nas. Beztroska zabawa, głowa pełna pomysłów, radość ze wspólnie spędzonego czasu wśród rówieśników. Teraz dorosłe życie wymaga od nas często widzenia świata w barwach „czarne lub białe”, stawania twardo po ziemi i podejmowania wyborów, które płyną z głowy a nie z serca.

A gdyby tak przenieść się z powrotem w świat swojego dzieciństwa? Poczuć jeszcze raz magię zabawy, przeżyć niezapomniane przygody, beztrosko spojrzeć w przyszłość nie oglądając się za siebie ? Czy to możliwe ? Wielu z Was zapewne odpowie: fajnie brzmi ta fantazja, ale nie żyjemy w bajce tylko w prawdziwym świecie gdzie nie zawsze jest tak kolorowo.


Akademia Animatora przekonuje, że jest to możliwe i na dodatek bardzo proste. Nie musisz posiadać wehikułu czasu czy wypić magicznej mikstury, aby przenieść się do radosnej i Kolorowej Krainy o której pisały Baśnie z naszego dzieciństwa. Wystarczy, że zostaniesz Animatorem Zabaw dla Dzieci. To zawód w którym uczysz się od nowa „prostoty życia” o której być może już dawno zapomniałeś. Zatracasz się w świecie, który jest kolorowy, kreatywny i bajkowy. Zaczynasz dostrzegać, że jesień wcale nie jest smutna i nudna a kolorowy Garbus sąsiada jest jednak odlotowym samochodem, który sam mógłbyś mieć.

Stan umysłu jaki kształtuje zawód Animatora dla dzieci to ciągłe odkrywanie czegoś więcej, rozglądanie się wokół i szukanie inspiracji, które wykorzystasz podczas zabaw. Nieświadomie będziesz poszukiwał przestrzeni, która jeszcze głębiej będzie Cię wciągać w bajkowy świat. W twoim repertuarze kinowym zaczną królować animowane nowości i filmy familijne a w sklepie z odzieżą zamiast pięknej jedwabnej bluzki kupisz T-Shirt z wizerunkiem Kaczora Donalda. Tak, tak, to jest właśnie świat Animatora dla dzieci. To cudowny stan w którym będziesz chciał więcej i więcej.

Animatorem Zabaw może zostać każdy kto jest otwarty na siebie i innych, pogodny, szalony i kreatywny. Dużo zależy od nas samych i przekonania czy chcemy iść w kierunku gór i lasów za którymi leży Kolorowa Kraina. Na początku warto się zastanowić w czym jestem dobry i co mógłbym w sobie rozwijać. Warto się sprawdzić choćby w gronie najbliższych znajomych i rodziny. Zorganizuj imprezę urodzinową dla małego solenizanta lub zgłoś się jako wolontariusz do najbliższej placówki opiekuńczo-wychowawczej z propozycją poprowadzenia zabaw dla dzieci. Nie bój się również pytać o opinie osób trzecich i nawet jeśli nie są one na początku optymistyczne to przyjmuj te słabości jako cel w którym będziesz dążył do ich doskonalenia.

Świetnym sposobem na sprawdzenie czy spełnisz się w tej roli jest uczestnictwo w specjalistycznym Kursach Animatora, które w sposób praktyczny nauczą Cię zawodu. Tego rodzaju Kursy organizuje Akademia Animatora i to w wielu miastach Polski. Starannie dobrana tematyka zajęć pozwala poznać najgłębsze tajniki tego zawodu. W bloku teoretycznym poruszane są tak bardzo ważne kwestie bezpieczeństwa, trudnych sytuacji podczas zabaw z dziećmi oraz prawa i obowiązki Animatora. Cześć praktyczna to istne szaleństwo. Kursanci poznają mnóstwo ciekawych zabaw sportowych i tanecznych, tworzą balonowe kreacje i wielkie bańki mydlane, komponują prawdziwe arcydzieła plastyczne oraz uczą się malowania buziek. Te ostatnie cieszy się największym powodzeniem u dzieci i zawsze powinno mieć swoje miejsce w scenariuszu imprezy.

Kurs Animatora Zabaw dla Dzieci to nie tylko szalona zabawa, ale możliwość nabycia nowych umiejętności, które często stają się punktem zapalnym do samorozwoju. Jeśli wyjdziesz z sali szkoleniowej z przekonaniem, że to jest coś dla Ciebie to z pewnością będziesz samodzielnie dążył do szlifowania swojego warsztatu. Zapewniamy, że na efekty swojej pracy nie będziesz musiał długo czekać. Radość i uśmiech dzieci podczas zabawy to największa nagroda dla każdego Animatora!

Ingmar Bergman kiedyś powiedział: „Przywilejem dzieciństwa jest poruszać się bez przeszkód miedzy magią i owsianką, między bezgranicznym strachem i galopującą radością”. Te słowa idealnie oddają również sens pracy Animatora dla Dzieci. Pracy, która z rzeczywistości, „bez przeszkód” przenosi do krainy bajki, magii i uśmiechu. Pracy, która nie jest przykrym obowiązkiem a super przygodą. Przygodą w której podczas zasypiania będziesz spragniony kolejnego dnia.


Przekonaj się na sobie jak to działa i weź udział w kursie Animatora Zabaw dla Dzieci. Akademia Animatora kolejny raz odwiedza Warszawę i może to świetny moment na pierwszy krok. Kolorowa Kraina czeka tym razem na Ciebie ! 


Zapisz się już TERAZ i weź ster w Swoje ręce! Zostań Animatorem Zabaw dla Dzieci i przyjdź na Profesjonalne Szkolenie! Zacznij działać już dziś!Kliknij i zapisz się TERAZ!:

www.akademiaanimatora.pl/zapisz-sie-na-szkolenie/