czwartek, 17 grudnia 2015

Kurs Animatora Olsztyn

Lubimy wycieczki, to zawsze fantastycznie nas nastraja i sprawia, że odkrywamy zupełnie nowe miejsca. Tak było też z Olsztynem. Kiedy pierwszy raz przyjechaliśmy do tego miasta, wiedzieliśmy, że właśnie tutaj musimy trafić z naszą Akademią Animatora. Jak pomyśleliśmy, tak też uczyniliśmy. Zawitaliśmy w Twoje progi, ponieważ od wielu lat mamy jedną misję- edukować rynek i wyposażyć branżę w najlepszych animatorów w Polsce. Bo dla nas liczy się przede wszystkim jakość prowadzonych zajęć i zamierzamy dotrzeć z tym przesłaniem do każdego zakamarka naszego pięknego kraju.

Sami pracujemy również z dziećmi i doskonale wiemy jak ważny jest aspekt edukacyjny w ich codziennym rozwoju. Odpowiednie prowadzenie tego procesu umożliwia prawidłowe przechodzenie przez kolejne etapy życia. Chyba każdy z nas chciałby, by jego dziecko było mądre, posiadało niezbędną wiedzę o świecie i znalazło swoją prawdziwą pasję, która będzie mu towarzyszyć do końca życia. To naturalne pragnienie, ponieważ leży nam na sercu dobro naszego potomstwa. Kibicujemy mu, chcemy, by osiągał sukcesy i cieszył się z tego co udało mu się zrobić. Bo wiedza to świadomość, a świadomość to pewność siebie, warunkująca przyszłe wybory i rezultaty. Jak więc można zauważyć, dzieciństwo ma ogromny wpływ na kolejne etapy egzystencji, dlatego trzeba ją w odpowiedni sposób animować.

Tak, animować. Obserwując maluchy, możesz dojść do dwóch wniosków. Zaskakująco szybko się nudzą, najchętniej tylko by się bawiły. MY też to zauważyliśmy i postanowiliśmy coś z tym zrobić. Jest wiele placówek edukacyjnych, które wprowadzają elementy zabawy do swoich zajęć ale nadal prowadzą zajęcia, które z założenia są….czasami, mówiąc wprost - dla dzieci - nudne. Bo dziecko pragnie mieć przede wszystkim towarzysza zabaw. I tutaj na scenę wkraczają animatorzy zabaw. Przyjmują dość ciekawą rolę, ponieważ już na starcie znajomości z dzieckiem wzbudzają bardzo pozytywne skojarzenia. Animator jest ubrany w strój tematyczny, zawsze uśmiechnięty i skory do harców, dlatego maluch widzi w nim idealnego kompana ale też moderatora tego co się będzie działo. Słucha tego co mówi, wykonuje jego polecenia, bo przekazywane są w zgodzie ze stworzoną otoczką. Mądry animator wykorzystuje ten rodzaj „władzy” do przekazywania, odpowiednio dopasowanej do tematu przewodniego, wiedzy. Pokazuje różne zagadnienia, rozwija talenty manualne, prowadzi kalambury i zagadki. Pobudza też dzieci do ruchu i zachęca do zadawania pytań. Wszystko kręci się wokół konkretnego działu wiedzy. Maluchy chłoną ją jak gąbka, ponieważ mają otwarte główki, bez ograniczeń i przekonań oraz mnóstwo pozytywnych emocji i odpowiednich wizualizacji, które wspomagają zapamiętywanie i zdolności uczenia się. Animator kontroluje i monitoruje cały proces, by był efektywny i skuteczny.

Mamy nadzieję, że udało CI się zauważyć stwierdzenie mądry animator. To bardzo ważne i proszę zwróć na to uwagę. Na rynku wciąż pojawiają się osoby kompletnie nieprzygotowane do tego bardzo odpowiedzialnego zajęcia. Jak doskonale wiesz same chęci nie wystarczą, żeby np. upiec ciasto. Oglądanie ładnych obrazków wizualizujących jak ma wyglądać, również nie gwarantuje sukcesu. Dopiero zakup odpowiednich składników i poznanie przepisu oraz sprawdzonych trików daje możliwość i szansę na powodzenie. Tak samo sprawa wygląda w branży animacji. Aby dobrze prowadzić zajęcia i pozwolić dzieciom wynieść z nich coś więcej niż klocek lego lub kolorowankę, należy przede wszystkich zrozumieć ideę spotkań z animatorem. To proces złożony, chociaż wygląda na coś totalnie prostego. I właśnie taki ma być efekt końcowy! Możesz przyrównać to do make-up typu no make up. Na pewnie wiesz o co chodzi i ile trzeba włożyć pracy, by nie było widać naszego wysiłku. Dobrze przeszkolony animator z lekkością i płynnością ruchu oraz miękką elastycznością potrafi prowadzić nawet wielogodzinne imprezy okolicznościowe z wciąż promienną buzią i uśmiechem, bo wie, jak zarządzać swoją energią. Zauważy smutek na buzi dziecka i odpowiednio zareaguje. Zaprosi do zabawy nawet najbardziej nieśmiałego smyka. Przytuli, doda otuchy i sprawi, ze czas spędzony z nim będzie obfitować we wspaniałe wspomnienia. Zrobi to w sposób profesjonalny, rzeczowy i merytoryczny. Będzie całym sercem dla swoich podopiecznych, by wspólnie z nimi przeżywać najlepsze przygody pod słońce.

Mamy piękne marzenie, które krok po kroku, mozolnie od wielu lat z uporem realizujemy. Chcemy by na rynku byli tylko profesjonalni animatorzy, animatorzy z pasją. Z odpowiednim podejściem, konkretną wiedzą i przeświadczeniem o tym, że mają do spełnienia ważną misję. Właśnie dlatego w Olsztynie, tutaj po sąsiedzku, prowadzimy warsztaty w ramach Akademii Animatora. Bo każde miasto powinno mieć swoją armię profesjonalistów. Każde dziecko zasługuje na to, by być otoczone opieką najwyższej klasy. Nasze szkolenia kompleksowo przygotowują do podjęcia tej roli. Każdego uczestnika, który zrobi nasz kurs honorujemy certyfikatem potwierdzającym zdobyte kompetencje. Pytaj o niego w salach zabaw. Dowiaduj się, czy osoba której zostawiasz pod opiekę najcenniejszy skarb, ma odpowiednie uprawnienia i wiedzę. Ty jako świadomy i odpowiedzialny rodzic możesz pomóc nam w szerzeniu naszej misji. Bo jeśli Ty zaczniesz pytać, właściciele sal zaczną od kandydatów wymagać. A jeśli zaczną wymagać, to potencjalni animatorzy zaczną się doszkalać i dokształcać. I tak oto w ten prosty i piękny sposób, zmienimy świat :-) Razem! Zacznijmy więc od Olsztyna. Najlepiej od razu :-) To co, będziesz naszym ambasadorem? Przyłączysz się do rodziny Akademii Animatora?


http://akademiaanimatora.pl/olsztyn - sprawdź termin i zarezerwuj miejsce na szkoleniu! :) Zapraszamy - czekamy na Ciebie! :-)