środa, 30 grudnia 2015

Chcesz zostać Animatorem Zabaw dla Dzieci lub Animatorem Czasu Wolnego? Zapraszamy na Profesjonalne Szkolenie!

Byłam ostatnio u przyjaciółki, która ma 4- letnią córeczkę Oliwkę. Piłyśmy razem kawę, zajadając się jej wybitnym ciastem marchewkowym. Kończąc trzeci kawałek obserwowałam jak Ania podchodzi do drzwi, by je otworzyć. Gdy tylko to zrobiła, do pokoju wskoczyła mała, różowa, wirująca i podskakująca kulka z koroną na głowie. Za nią wszedł dumny tata, który spojrzeniem przekazał nam, że oto następuje zmiana warty, a on zaczyna swoją część dnia. Ania przyjęła to z uprzejmym uśmiechem, przenosząc wzrok z męża na swoją wróżkę.

I się zaczęło. Kiedy Oliwka zrozumiała, że jest w centrum uwagi zaczęła wyrzucać z siebie potok słów. Właśnie wróciła z fantastycznych urodzinek, na których była prawdziwa Wróżka! Miała piękne skrzydełka, koronę i berło. A jaką miała sukienkę! Podobno było wspaniale! Zielona z mieniącymi się dodatkami. Wróżka opowiadała cudowne bajki, malowała buźki, plotła wymyślne warkocze, rysowała razem z dziećmi i pomagała kolorować. Na koniec zabawy dała każdemu balonika i zrobiła z maluchami pamiątkowe zdjęcie. Oliwka była zachwycona. Ciągle się uśmiechała, wręcz chichotała. Widać było, że ten dzień był dla niej szczególnie ważny i zabawny. Wciąż machała swoimi rysunkami i opowiadała o wróżce. Przyglądałam się temu z uwagą, kończąc czwarty (!) kawałek ciasta Ani, która z niezwykłym zaangażowaniem słuchała córki. W końcu jej mała księżniczka się zmęczyła, zabrała ukochane malunki do łóżeczka i postanowiła odpocząć. Ululana przez mamę, przeniosła zabawę z wróżką do krainy snów.

Zapytałam Anię, skąd właściwie mała wraca. Okazało się, że z urodzin jednej z koleżanek, której mama zaprosiła maluchy do pobliskiej sali zabaw. Tam zajęła się nimi profesjonalna animatorka, wprowadzając dzieci do magicznego świata czarów i dziwów. Z relacji Oliwki wynika, że Pani prowadząca była świetnie przygotowana do zawodu i doskonale wiedziała co robi. W duchu pogratulowałam właścicielce obiektu doboru pracownika. Taka osoba to prawdziwy skarb bo zadowolone maluchy są najlepszą formą reklamy. W końcu nikt nie ma takiego wpływu na rodziców jak właśnie ich pociechy, dlatego wielkie korporacje tworzą reklamy skierowane do najmłodszych odbiorców, zostawiając - IM właśnie - resztę do załatwienia ;-)

Ogromnie się cieszę, że wzrasta świadomość zarówno animatorów czasu wolnego, animatorów zabaw z dziećmi jak również osób prowadzących agencje reklamowe, eventowe i sale zabaw. Zwracają coraz większą uwagę na profesjonalne podejście oraz jakość oferowanych usług, co jest szczególnie ważne w przypadku pracy z maluchami. Cieszę się zawsze słysząc i widząc radość dziecka, które wróciło z dobrze prowadzonej animacji. Serce się raduje, bo wiem, że właśnie zaszczepiono mu wspaniałe wspomnienia, a te zostaną z nim na naprawdę długo w jego podświadomości. Bardzo dobrze się dzieje, jeśli właściciele obiektów przeznaczonych dla najmłodszych odbiorców, zwracają uwagę na kwalifikację przyjmowanego kandydata. Z moich obserwacji wynika, że w niedalekiej przyszłości certyfikat Akademii Animatora, potwierdzający zdobyte umiejętności, będzie jednym z podstawowych wymogów przy zatrudnianiu kogoś na stanowisko animatora.

Certyfikat Akademii Animatora pokazuje poważne podejście kandydata do pracy. Wskazuje, że chce się uczyć i wciąż rozwijać swoje kompetencje. Pokazuje również przygotowanie merytoryczne aplikanta, a także jego nastawienie na szukanie rozwiązań. Właśnie dlatego, jeśli rozważasz tę ścieżkę kariery, powinieneś rozpocząć swoją przygodę od przekroczenia progu Akademii Animatora. To od razu postawi Cię w pierwszym rzędzie kandydatów. Na kursie animatora zabaw dla dzieci, nauczysz się samych wartościowych kompetencji, które będziesz móc od razu wykorzystać w pierwszym dniu nowej pracy. Nasi profesjonalni trenerzy to praktycy posiadający wiele lat doświadczenia zawodowego. Łączą wiedzę teoretyczną z praktyką, tworząc przejrzysty program nauczania zawierający tylko sprawdzone rozwiązania. Dzięki nim nabierzesz pewności siebie, bo poznasz swoje mocne strony i nauczysz się je wykorzystywać w pracy z dziećmi. Rozwiniesz również talent plastyczny i zmysł artystyczny. Wszystko po to, by otrzymany certyfikat był Twoją realną wizytówką, a nie pustą laurką.

Tylko dzięki profesjonalnemu przygotowaniu możesz w pełni poznać specyfiką branży, możliwości rozwoju, a także triki najlepszych animatorów w kraju. Dzięki tej wiedzy zaplanujesz ścieżkę kariery i zobaczysz w jakim kierunku warto pójść. Jeśli podejmiesz decyzję i jasno powiesz, że chcesz się poświęcić pracy animatora, zrozumiesz jak ważne jest zdobycie odpowiednich kwalifikacji i pokazanie potwierdzenia tego co potrafisz. Taki certyfikat jest również Twoją polisą ubezpieczeniową. Jeśli kiedykolwiek zechcesz zmienić zajęcie, kurs Akademii Animatora otworzy Ci wiele drzwi.

Stań się kreatorem marzeń i uśmiechu. Spraw, by jak najwięcej dzieci opowiadało o Tobie z taką pasją jak Oliwka o spotkanej wróżce. Bądź najlepszym przykładem animatora na świecie. Pokaż na co Cię stać. Uruchom wszystkie pokłady wyobraźni, by na kilka godzin stworzyć iluzję magicznego świata, który na zawsze pozostanie z Twoimi podopiecznymi.

Ania przyczepiła do lodówki kolejny rysunek Oliwki, który wypadł z jej rączek podczas snu. Zostało jeszcze sporo miejsca, zauważyłam. Tylko do przyszłego tygodnia, w następną sobotę mała kończy pięć lat i będę musiała znaleźć przestrzeń, by przyczepić jakąś setkę nowych ozdób, odpowiedziała z uśmiechem. Lubię kiedy jest taka radosna, zwłaszcza po wyjściu z sali zabaw - dodała.


Zapraszamy na Profesjonalny Kurs Animatora Zabaw dla Dzieci i Animatora Czasu Wolnego! www.AkademiaAnimatora.pl