wtorek, 22 grudnia 2015

Współpraca, Kreatywność i Pasja w pracy Animatora

Lubisz gotować? Ja lubię :-) To bardzo ciekawa forma budowania czegoś z niczego. Proces kreacji jest niezwykle inspirujący, bo pokazuje jaką mamy moc sprawczą. Kilka składników, prosta receptura, parę czynności i już możemy się cieszyć naszym dziełem. Spokojnie, wiem że nie to nie jest blog kulinarny ale dziś w tej nietypowej formie chcę pokazać Ci jak stworzyć animatora idealnego. Podam Ci dokładny…przepis. Miłej zabawy :-) Możesz „ugotować” siebie lub kogoś bliskiego. Zaczynamy :-)

Składniki:

Aby przygotować kompletnego kandydata potrzeba kilku ważnych rzeczy. Przyda się sporo kreatywności oraz pomysłowość. Trzeba dodać do tego umiejętność szukania rozwiązań i dążenia do wyznaczonego celu. Wkrój wyobraźnię, przypraw uśmiechem i pozytywną energią. Wymieszaj to wszystko z logistyką, zdolnościami planistycznymi i zmysłem estetycznym. Przygotuj do ozdoby radość z życia, samozaparcie, niezależność i miłość do dzieci i przebieranek. Jako uzupełnienie możesz dodać odporność na stres i zarządzanie zmianą, a także elastyczność w działaniu. Masz to wszystko? Ułóż sobie w odpowiednim porządku, według własnych możliwości i potrzeb. Czas przystąpić do działania.

Sposób przygotowania:

Wszystkie składniki wrzuć do misy zbudowanej z silnej koncepcji siebie i wiary we własne możliwości. Pomieszaj, zakręć i dopraw do smaku swoją misją i wizją. Teraz najtrudniejsze zadanie, musisz stworzyć „serce” potrawy. Bo dodatki już masz. Jak się do tego zabrać? Musisz zdobyć 2 najważniejsze ingrediencje: wiedzę i doświadczenie. Jak to zrobić? Trzeba wybrać się na zakupy. Polecam sklep Akademię Animatora. Mają tam wszystko czego Ci potrzeba. Idąc tam masz pewność otrzymania solidnych podstaw merytorycznych w postaci sprawdzonych rozwiązań i schematów, które były sprawdzane i modyfikowane przez lata. Doświadczenie leży po drugiej stronie sklepu, wystarczy po nie sięgnąć. Kiedy już wszystko połączysz w jedną całość, wystarczy podgrzać używając dobrych emocji i już :-) Poszukiwany i ważny kandydat jest całkowicie przygotowany do pracy :-)

Widzisz jakie to łatwe? Wystarczy chcieć. Praca animatora to pasmo przygód i fantastycznych zdarzeń, które na długo pozostaną w Twojej pamięci. Masz dusze artysty i ciągle coś tworzysz? Tutaj masz prawdziwe pole do popisu. Dzieci mają niezwykle rozwiniętą wyobraźnię, dlatego tak ważne jest, byś potrafił spojrzeć na świat jego oczami i umiejętnie dostosował go do oczekiwań i możliwości malucha. Kreatywność na pewno w tym pomoże. To dzięki niej zrozumiesz, co tak naprawdę widzi Twój odbiorca, kiedy patrzy na stertę klocków. Kiedy to nastąpi, staniesz się prawdziwym przewodnikiem, który w mig reaguje na potrzeby emocjonalne i sposób myślenia dziecka. Pomysłowość pozwoli Ci na wymyślanie wciąż nowych zabaw, konkurencji i animacji, angażujących i dostarczających super bodźców. To w konsekwencji przełoży się na wspaniałą zabawę i głośną salwę śmiechu, na czym bardzo wszystkim zależy.

Jeśli lubisz pracę w zespole, tym bardziej przyłóż się do „gotowania”. Jako animator zawsze będziesz pracować z grupą dzieci, co oznacza jedno- totalny brak nudy i stagnacji. Nigdy nie wiesz, co spotka Cię właśnie dzisiaj. Jednego dnia możesz być częścią podwodnego świata, by kolejnego odkrywać galaktykę i niesamowite zadania rycerzy króla Artura. Tylko tutaj możesz swobodnie się przebierać i stać kimkolwiek zechcesz. Dzięki tej kreacji, łatwiej stworzysz iluzję danej rzeczywistości i wprowadzisz w nią małych odbiorców. W takim otoczeniu, przeprowadzane lekcje dłużej zapadną w pamięci. Jako odpowiedzialny animator, warto byś uczył postaw społecznych, działania w grupie, współpracy i zaangażowania. Zabawy w większym gronie idealnie się do tego nadają. Dzieci przygotowują się do dorosłego życia, tymczasem Ty ćwiczysz kompetencje managerskie ;-)


W Akademii Animatora mamy to szczęście, że z naszych „przepisów na sukces” korzystają ludzie pełni pasji i otwartości na nowe doświadczenia. Szukają przygody, ciekawych przeżyć, okazji do rozwoju i sprawdzenia siebie w nowej roli. Nie boją się podejmować wyzwań, a do każdego z nich podchodzą z otwartym umysłem i nieszablonowymi rozwiązaniami. Wiedzą, że mogą na nas liczyć, bo Akademia Animatora powstała z pasji do dzielenia się uśmiechem i radością. Wiemy jedno, dzięki nam zawód animatora zyskuje odpowiednią pozycję dzięki wydawanym certyfikatów, które wielu pracodawców rozpoznaje na rynku. I to jest nasza „wisienka” na torcie.


Dlaczego? Bo nie każdy ma dokument potwierdzający zdobytą wiedzę i doświadczenie. Bywa różnie. Zawód animatora, jak każdy, mierzy się z różnego rodzaju stereotypami i wyobrażeniami. W tym przypadku, jest to „łatwość” wykonywania powierzonych zadań. W końcu co to za problem opowiedzieć dzieciom kilka bajek, lub przypilnować jak bawią się na placu zabaw, prawda? Wystarczy od czasu do czasu na nie spojrzeć. Jeśli widzisz „problem” w takim toku myślenia, masz zadatki na profesjonalistę. Z takim nastawieniem, z łatwością wykonasz nasz przepis i stworzysz z siebie animatora idealnego, a my ten wysiłek nagrodzimy naszą wisienką. Ukoronujemy Twoje wysiłki certyfikatem, który odróżni Cię od amatorów i potwierdzi posiadanie wszystkich niezbędnych składników. Zaczynamy wspólną zabawę? Wystarczy jedno Twoje słowo :-) http://akademiaanimatora.pl/zapisz-sie-na-szkolenie/