piątek, 8 stycznia 2016

Czym się kierować przy wyborze Kursu na Animatora Zabaw dla Dzieci i Animatora Czasu Wolnego?

Nie ulega wątpliwości, że praca w charakterze animatora czasu wolnego i zabaw dla dzieci, jest zajęciem wyjątkowym. Dzięki niemu doświadczysz bardzo różnych emocji, z czego większość jest absolutnie pozytywna. Nigdzie indziej nie otrzymasz tak wielkiej dawki energii, uśmiechu i miłości jak właśnie na Sali zabaw. Dzieci są wspaniałymi istotami, które jak nikt inny na świecie potrafią przekazać bezwarunkową miłość i wdzięczność za zorganizowany przez Ciebie czas beztroski i zabawy. Nic więc dziwnego, że jest coraz więcej entuzjastów tej formy zarabiania na życie. Są wśród nich zarówno amatorzy jak i profesjonaliści. Ponieważ panuje konkurencja ilościowa, pracodawca coraz częściej wybiera najlepiej przygotowanych kandydatów, posiadających udokumentowane doświadczenie i przygotowanie do zawodu. Dlaczego?

Z kilku prostych przyczyn. Pracodawca szuka kogoś, kto pozwoli mu zarobić, w odpowiedni sposób zbuduje jego wizerunek wśród klientów, a także zajmie się kreowaniem przyjaznej i sprzyjającej atmosfery. Są to bardzo konkretne umiejętności, będące na wagę złota. Jeśli dodatkowo są wspierane przez naturalne predyspozycje i talenty, mamy koło siebie kandydata idealnego. I tutaj pojawia się najważniejszy dylemat i zmartwienie pracodawcy, jak znaleźć i zweryfikować najlepszego animatora?

Oczywiście najprostszym rozwiązaniem jest przeprowadzenie standardowego procesu rekrutacyjnego. Trzeba jednak wykazać się cierpliwością i uważnością, by spośród wszystkich kandydatów wyłowić prawdziwy diament. Ale pracodawcy są sprytni i wiedzą już czego szukać. Coraz częściej ich wzrok koncentruje się na trzech słowach „ Kurs Akademii Animatora”. Zdobyty tam certyfikat gwarantuje merytoryczne przygotowanie do podjęcia z nim współpracy. Właśnie dlatego warto go mieć, bo jest szczególnie ważny, jeśli rozważasz rozwój kariery jako animator zabaw dla dzieci i czasu wolnego.

Wybierając dla siebie odpowiedni kurs zwróć uwagę na kilka rzeczy, które warunkują wartość rynkową danego szkolenia. Jak w każdej branży możesz spotkać się z firmami wystawiającymi bezużyteczne świstki papieru, udające certyfikaty. Dlaczego tak zostały nazwane? Ponieważ nie przygotowują do realiów pracy w charakterze animatora, a są jedynie maszynką do zarabiania pieniędzy. Co więc trzeba zrobić, żeby dobrze wybrać firmę, która ma być odpowiedzialna za Twój rozwój? Mamy dla Ciebie kilka wskazówek.

Najpierw sprawdź opinie na temat działalności danego ośrodka szkoleniowego. Co piszą o nim osoby, które miały możliwość współpracować z nim. Niech będzie to bardzo dokładna analiza. Sprawdź fora internetowe, fanpage na facebooku, grupy dla animatorów, portale i wszelkie czarne listy. Postaraj się dociec w jaki sposób realizują program szkoleń i co dokładnie zawiera agenda. Zobacz czy proponowane zagadnienia przydadzą Ci się w pracy animatora. Jednym słowem zrób wszystko co w Twojej mocy, by jak najdokładniej określić zakres realizowanego materiału. Co powinno się znaleźć w takim programie? Przede wszystkim rodzaje animacji, czyli w jaki sposób zająć czymś dzieci :-) Musisz wiedzieć jak zaangażować swoją małą publiczność, przeprowadzić ich przez odpowiedni proces i sprawić, że będą się doskonale bawić w Twoim towarzystwie. Ważne więc jest, by posiadać znajomość najnowszych zabaw i trendów w dziecięcym świecie. Musisz rozumieć ich język, potrzeby emocjonalne, sposób postrzegania świata i otaczającej rzeczywistości. Istotną kwestią jest również praktyczna umiejętność wykorzystania zdolności manualnych. Dzieci uwielbiają wszelkiego rodzaju robótki ręczne, malowanie buzi farbkami i tworzenie zwierzątek z balonów. Kochają też przebieranki i wszystko to, co przybliża ich do magicznego świata. Kurs animatora powinien też przygotować Cię do samodzielnej kreacji nowych typów zajęć i zabaw. Po opuszczeniu szkolenia musisz mieć świadomość, że naprawdę czegoś Cię nauczyli, a czas spędzony na szkoleniu nie uważasz za stracony.


Zobacz też w jakich warunkach będą Cię szkolić. Jeśli ma to być jakaś sala gimnastyczna lub sala o wątpliwym standardzie to wiedz, że firma prawdopodobnie idzie po najmniejszej linii oporu. Sprawdź również kto będzie prowadzić poszczególne bloki zajęć. Jaka wiedza i doświadczenie stoi za trenerem. Nie jest sztuką wkuć teorię. Prawdziwym mistrzem jest ten, kto przekazuje praktyczne rozwiązania, sprawdzone na różnych przypadkach. W końcu za to płacisz, za konkretne instrukcje, które będziesz mógł od razu wykorzystać, jeśli tylko zajdzie taka potrzeba. Dobry instruktor powinien znać odpowiedzi na Twoje pytania, opowiedzieć o swoich przygodach i pokazać jak wszystko to, co mówi przefiltrować przez siebie i na tej podstawie wypracować najlepsze metody. Sprawdź też, czy prowadzone szkolenia są cykliczne. Jeśli tak, dodaje to wiarygodności wybranej firmie. Skoro raz zajęcia miały miejsce istnieje duże prawdopodobieństwo, że kolejne powstały na skutek sporego zainteresowania., które warto wziąć pod uwagę przy dokonywaniu swojego wyboru.

Jak widzisz warto zainwestować w profesjonalny kurs animatora. Szybko się zwróci, a jego posiadanie będzie istotną przewagą konkurencyjną, gwarantującą stabilność zatrudnienia. Pamiętaj tylko, by powierzyć proces edukacji profesjonalistom, którzy zjedli zęby na szkoleniach. Dzięki temu wyniesiesz ze spotkania coś więcej niż długopis i wydrukowany na ładnym papierze dyplom.

Zapraszamy na Profesjonalny Kurs Animatora organizowany przez Akademię Animatora! www.AkademiaAnimatora.pl