niedziela, 24 stycznia 2016

Praca, przygoda, pasja! Czyli o pracy Animatora słów kilka.

Czy wiesz co jest najczęstszą przyczyną niezadowolenia z obecnego miejsca pracy? Dokładnie tak, nuda. Im bardziej powtarzalne i mechaniczne zajęcie, tym większa szansa na złapanie popularnego „doła”.

W świecie, kiedy wszystko zmienia się w zastraszającym tempie każda oznaka nadmiernej stagnacji uważana jest za coś strasznego. Trudno się dziwić. Spędzamy w pracy średnio osiem godzin dziennie czyli większość swojego dnia.

Sądzę więc, że zgodzisz się ze mną, że spędzanie go na mało interesującym stanowisku, nie brzmi ciekawie. No właśnie. Monotonia ma to do siebie, że zabija drzemiący w nas potencjał, kreatywność i jakąkolwiek inwencje twórczą. Nie jest też stymulantem rozwoju, a wręcz prowadzi do regresji.

Brzmi dość ponuro, prawda? Na pewno nie przyprawia o skrajny optymizm, dlatego trzeba coś z tym zrobić. Sądzę, że lepiej zapobiegać niż leczyć, dlatego powstał ten post. Najpierw jednak musisz się zastanowić nad tym, czy do Twojego świata nie wkrada się nuda. Pamiętaj, że ona nigdy nie wchodzi z rozmachem. Nie otwiera drzwi na oścież, a jedynie skrada się milimetr po milimetrze. Jest ostrożna, delikatna i niepewna siebie, ale kiedy zostanie ośmielona na tyle by się zadomowić, zostaje na dłużej. Rozejrzyj się więc po wszystkich kątach swojej rzeczywistości. Zajrzyj do pracy, do domu, do rodziny, do czasu wolnego. Czy gdzieś tam nie chowa się po kątach ta nieproszona bohaterka? Może zauważysz jej cień? Jeśli tak, zacznij działać, zanim ona uwięzi Cię w swojej pułapce.

Pewnie teraz zastanawiasz się, co właściwie leży w Twojej mocy, by ją pokonać. No cóż możliwości jest wiele. Możesz zacząć od radykalnych zmian, ale co wydaje się bardziej rozsądne, to wprowadzenie małych rzeczy, które metodycznie będą wypierać oznaki nudy. Dobrym rozwiązaniem będzie znalezienie dodatkowego i inspirującego zajęcia, wprowadzającego odrobinę radości, spontaniczności i rozwoju co otaczającej rzeczywistości. Mając coś takiego w zasięgu ręki wygrasz z nudą w przedbiegach. To także wartościowa broń, jeśli zmagasz się z monotonią i zniechęceniem już od jakiegoś czasu. Wystarczy po nią sięgnąć.

Jeśli zdecydujesz się na podjęcie działań, mam dla Ciebie propozycję godną uwagi. Istnieje zawód, który może doskonale uzupełnić codzienne poczynania, wprowadzając odrobinę magii. Co ważniejsze, nie musisz dokonywać rewolucji w swoim życiu, łagodna ewolucja w zupełności wystarczy. O czym mowa? O pracy animatora. Tak, dokładnie. Bo to co musisz wiedzieć to fakt, że jako animator przeżywasz wspaniałe chwile pełne przygód, pasji i zabawy.

Pewnie się teraz zastanawiasz jak to działa. Otóż sprawa jest bardzo prosta. Wystarczy, że odwiedzisz Akademię Animatora, która wyposaży Cię w komplet niezbędnej wiedzy do rozpoczęcia nowego etapu w życiu. Dowiesz się jak zarządzać emocjami dziecka, w jaki sposób skłonić grupę do zabawy, co trzeba zrobić żeby Twoi podopieczni dobrze się bawili i na długo pamiętali spędzony z Tobą czas. To będzie fantastyczne szkolenie, podczas którego w miłej i inspirującej atmosferze przeobrazisz się w prawdziwego animatora z krwi i kości. Już same warsztaty skutecznie zabijają wszelkie oznaki nudy i stanowią genialny początek tej nowej przygody. Naładujesz się pozytywną energią, zobaczysz siebie w nowej, ciekawej odsłonie i zdobędziesz unikalne kompetencje, które mogą Ci się przydać w przyszłości.

Praca animatora ma to do siebie, że jest bardzo elastyczna, dlatego łatwo dostosujesz ją do swojego codziennego grafiku. Jak widzisz możesz spróbować ciekawych zajęć nie rezygnując z dotychczasowych. Same korzyści :-) Chcesz pracować w weekend? Pracujesz. Chcesz dorobić sobie w ciągu tygodnia? Nie ma problemu. Każde rozwiązanie jest dobre o ile dostosujesz je do siebie.

 A co czeka Cię po przekroczeniu magicznych wrót „biura”? Mnóstwo atrakcji! Po pierwsze poznasz co to prawdziwa radość dziecka. Będziesz ich towarzyszem i najważniejszym nauczycielem. Staniesz się kapitanem statku, który zabierze ich do magicznego świata lub księżniczką wartą uratowania. Jako Indianin poznasz tajniki tworzenia pióropuszy, a wcielając się w rolę wróżki zagniesz rzeczywistość i pokażesz jej inny aspekt. Przypomnisz sobie jak postrzegało się świat w czasach dzieciństwa. Na nowo ubierzesz te wspaniałe różowe okulary, które nie wiedzieć czemu, gubią się podczas procesu dorastania. Znów zachwycisz się drobiazgami i docenisz małe przyjemności.

Dzieci jak nikt inny na świecie potrafią zwrócić uwagę na rzeczy, których my zdajemy się nie dostrzegać. Są też wymagającymi klientami. Pragną zabawy, nowych i kreatywnych rozwiązań, a także mnóstwo przygód i ciekawych działań. W pracy animatora ważne jest to, ze skutecznie eliminuje nudę. Tutaj zawsze coś się dzieje i zawsze jest coś do zrobienia, co wymaga ruszenia głową i pobudzenia szarych komórek. Nie znajdziesz tutaj monotonii czy powtarzalności, a przecież o to właśnie chodzi. Dostaniesz za to cały wachlarz pozytywnych emocji, z czego królową wszystkiego jest radość okraszona sporą ilością uśmiechu. Dodatkowym prezentem będzie błysk w oku świadczący o tym, że jesteś świetnym animatorem dającym poczucie bezpieczeństwa. To właśnie dzięki Tobie w umyśle dziecka zakorzeniają się ważne i piękne wspomnienia, a te zostają na długo.

Jak widzisz zawsze można coś zmienić, a do szarego życia da się wprowadzić odrobinę światła i pozytywnych emocji. Jeśli więc jesteś na etapie poszukiwania dla siebie rozwiązań i tęsknym okiem spoglądasz w stronę słońca, Akademia Animatora czeka, by stać się Twoim przewodnikiem :-)

Wejdź na www.AkademiaAnimatora.pl :-) Zapisz się na szkolenie Animator Zabaw dla Dzieci i Animator Czasu Wolnego :-)