środa, 17 lipca 2013

Animator dziecięcy - kurs

Pamiętasz swoje urodziny z dzieciństwa?

Jakie były?
Ja swoje pamiętam doskonale. Zawsze był wspaniały tort ze specjalną świeczką - fontanną, która stanowiła jedną z największych atrakcji. Torty bywały różne ale najbardziej zawsze smakowały nam te z truskawkami. Mój pokój był ozdabiany balonami i papierowymi serpentynami. Zgromadzone dzieci śpiewały mi „sto lat” i wręczały prezenty.

 Nad całym procesem czuwała moja mama. Doglądała tego co robimy, uzupełniała zapasy łakoci, wymyślała gry i zabawy, które angażowały gości. Byłą dobrym duchem moich każdych urodzin. Dbała o odpowiednią atmosferę i poczucie, że każde z nas było małym „sercem świata”, które na długo zapamiętywało ten czas.

To były czasy, kiedy nikt nie słyszał o animatorach dziecięcych. Miałam szczęście, że moja mama miała możliwość poświęcenia swojego czasu na to, by mi zapewnić wspaniałe dziecięce wspomnienia. Od tamtych chwil minęło sporo czasu, a ja wciąż pamiętam każdy detal. Sam widzisz jak silnie zapadły mi w pamięć. To były jednak inne czasy, żyło się wolniej i nieco spokojniej.
Dzisiaj, w świecie który ciągle gdzieś biegnie, jest przepełniony pośpiechem, stresem i deadlinami często nie ma czasu na gruntowne przygotowanie np. przyjęcia urodzinowego. Dlaczego? Bo wiąże się to z poświęceniem ogromnej ilości czasu, którego po prostu się nie posiada. I niczyja to wina. Tak po prostu jest. Zmienne otoczenie nie zmienia jednak potrzeb emocjonalnych.

Dzieci nadal chcą przeżywać wspaniałe chwile, pełne radości i magicznego zatrzymania. Dzieci nadal pragną cudownych wspomnień, do których będą mogły wracać w dorosłym życiu. Jak zatem połączyć to wszystko w jedną całość? Jak sprawić, by rodzice mogli czuć się wspaniałymi rodzicami dbającymi o swoje pociechy? Jak zapewnić małym odbiorcom tego, co potrzebują?
Ktoś znalazł odpowiedzi na te pytania. Byli to Twórcy Akademii Animatora, którzy ułożyli i opracowali merytoryczne podstawy do kursu dziecięcego.

Dlaczego ta informacja TOBIE się przyda? Z kilku powodów. Jeśli masz dziecko i podobne dylematy, możesz skorzystać z pomocy Akademii Animatora w zakresie organizacji urodzin. Możesz też należeć do drugiej grupy, która dostrzega w przedstawionym przykładzie niszę, która może prowadzić do sporego zysku. Dostrzegasz szansę? Jeśli tak - to szykuj się do działania! Skoro istnieje potrzeba, którą można zaspokoić logiczne jest, że za dostarczone rozwiązanie zostaniesz w odpowiedni sposób wynagrodzony. Możesz więc zarobić przyzwoite pieniądze i zacząć pracę jako organizator i koordynator różnych uroczystości, animator dziecięcy, animator czasu wolnego, event manager, hostessa. Możliwości jest więcej niż wiele, a każda z nich wiąże się z lukratywną propozycją współpracy.
Skoro czytasz ten tekst dalej, to znaczy że... Widzisz w tym swoją szansę? No to musisz teraz przygotować się do działania. Będziesz potrzebować kilka ważnych rzeczy. Pierwszą z nich są odpowiednie uprawnienia, wiedza i umiejętności z zakresu animacji czasu wolnego oraz animacji zabaw dla dzieci. Aby stać się animatorem dziecięcym musisz mieć pojęcie o tym, w jaki sposób przeprowadza się zabawy psycho-ruchowe, uczy dzieci różnych zagadnień poprzez gry i zadania sprawnościowe, maluje buzie, tworzy małe arcydzieła z balonów, zarządza emocjami dziecka, wymyśla kreatywne i innowacyjne rozwiązania, a także buduje relacje z maluchami oraz rodzicami.

Cały pakiet otrzymasz na szkoleniu Akademii Animatora przygotowujący do bycia animatorem dziecięcym. Dzięki niemu, nikt nie będzie mógł zarzucić Ci braku profesjonalizmu, czy amatorszczyznę. To bardzo ważne, ponieważ na rynku możesz spotkać wiele osób, które nie posiadają przygotowania merytorycznego, bądź odpowiedniego certyfikatu. To dla Ciebie ważna informacja, ponieważ fakt ukończenia Akademii Animatora stanowi Twoją istotną przewagę konkurencyjną. Warto mieć takiego asa w rękawie, nie sądzisz?

Teraz masz już wszystkie informacje. Znasz potrzebę, wiesz jak ją zaspokoić, zdajesz sobie sprawę z narzędzi potrzebnych do rozpoczęcia działalności. Teraz wszystko spoczywa w Twoich rękach. Musisz podjąć decyzję, czy podejmujesz wyzwanie, czy wolisz pozostawić tę szansę na pastwę losu. Pamiętaj wszystkie odpowiedzi są w Tobie, tylko musisz je odszukać i pokonać Twojego wewnętrznego krytyka, który z całych sił będzie upierać się przy tym, że wszystko co możesz zrobić, to przejść do kolejnego artykułu.

Wielkie wizje rodzą się dwa razy. Pierwszy raz w sercu, kiedy po prostu czujesz, że chcesz coś zrobić i ta chęć ma prawdziwą moc, która prowadzi do działania. Wtedy Twój pomysł rodzi się drugi raz, dla świata. W każdym stadium jest kruchy, jak młoda roślinka. Dlatego musisz chronić go przed hejtem, wątpliwościami i niewiarą w powodzenia.

Pamiętaj zrobimy wszystko dla Ciebie ale nic za Ciebie, dlatego czekamy na Twój ruch. Na pewno go nie pożałujesz i wyniesiesz coś więcej niż długopis. Damy Ci pewność, że to co robisz ma głęboki sens i jest ważne. Będą uczyć Cię praktycy, którzy na niejednych urodzinach tort jedli i nieraz dostawali podziękowania od rodziców za swój profesjonalizm oraz niezwykłą energię i zapewnienie niesamowitych wspomnień dla uradowanych dzieci. Dostaniesz tylko sprawdzone rozwiązania i gotowe strategie. Musisz jedynie zdecydować, czy chcesz z nich skorzystać.

To jak będzie? :-)

Zapraszamy na szkolenia Akademii Animatora! :-) Zobacz, w jakich miastach aktualnie odbywają się szkolenia, na: www.akademiaanimatora.pl