wtorek, 16 lipca 2013

Szkolenie Animatora

Czy znasz bajki Disneya? Tak, to było pytanie retoryczne. Sądzę, że nie ma osoby, która nie kojarzy myszki Miki czy kaczora Donalda. Popularnością dorównują im tylko księżniczki i ich partnerzy. Wszystkie dziewczynki znają i kochają Roszpunkę, Jasminę, Królewnę Śnieżkę, Aurorę, Tianę, Arielkę i Kopciuszka.

Bycie Animatorem Zabaw dla Dzieci to odpowiedzialna praca. Ten, kto musiał powiedzieć dziecku, że święty Mikołaj nie istnieje, doskonale zrozumie dlaczego. Na szczęście odpowiednio przygotowani animatorzy mogą zapewnić wspaniałe wspomnienia oraz niezapomniane chwile, które na długo pozostaną w wspomnieniach z dzieciństwa. Pewnie się zastanawiasz, czy każdy mógłby pracować jako animator czasu wolnego lub animator zabaw dla dzieci. Mam dla Ciebie dwie wiadomości. Jedną dobrą i drugą lepszą. Pierwsza z nich to TAK- animatorem może być każdy, kto przejdzie specjalistyczne szkolenie z zakresu animacji. Druga jest jeszcze lepsza, kurs animatora można spokojnie zrobić w Polsce bez wydawania góry pieniędzy. Sprawdź ofertę Akademii Animatora i przekonaj się sam.

Być może Ty też posiadasz swoją ulubioną lub taką, z którą się identyfikujesz. Każda z nich miała koło siebie cudownego księcia, który ją kochał, bronił przed całym złem tego świata, starał się ją uszczęśliwić. To między innymi dzięki nim, chłopcy chcieli pokonać smoki i inne stwory. Uczyli się co to odwaga, prawdziwa przyjaźń i poświęcenie. Byli ich pierwszymi bohaterami.

Zaczarowany świat Disneya potrafił na wiele godzin przykuć uwagę niejednego dziecka, zabierając go w magiczną podróż po nieznanych dotąd krainach, pozwalając odkrywać kawałek po kawałku niezwykłą magię tego świata.

Z czasem same bajki przestały wystarczać. Właśnie wtedy powstały pierwsze parki rozrywki wzorowane na kreacji Disneya. Zbudowano piękne zamki i wprowadzono coś, co nadało tym miejscom cudowną atmosferę. Zaproszono do współpracy profesjonalnych animatorów zabaw dla dzieci, którzy przebierali się za odpowiednie postaci z największych kinowych hitów. Zadbano o każdy szczegół charakteryzacji. Od makijażu po fryzury i stroje. Animatorzy wyglądali niezwykle wiarygodnie. Zostali tak wyszkoleni, by także ich zachowanie było jak najbardziej podobne to tych z filmów.

 Właśnie dlatego mówi się, że aktorki grające poszczególne księżniczki machają w jedyny w swoim rodzaju sposób. Animatorzy wiedzą doskonale w jaki sposób najlepiej odegrać swoją rolę, jak nawiązywać relację z dziećmi i sprawić, by wierzyły, że świat znany im z ulubionych rysowanek może istnieć naprawdę.Bo kto powiedział, że przepięknych księżniczek i przystojnych królewiczów szuka się tylko na drugim końcu świata? Na naszym rodzimym rynku też jest takie zapotrzebowanie! Coraz częściej otwierają się nowe parki rozrywki, agencje eventowe i reklamowe, które potrzebują zdolnych animatorów, by uświetnić imprezy tematyczne, specjalne uroczystości, urodzinki czy inne wydarzenia. Takie rynkowe perełki wyróżnia przede wszystkim optymizm, pozytywna energia, szczery uśmiech i chęć zabawy. Przydadzą się również zdolności aktorskie i manualne. Nie zaszkodzi także aktualna wiedza na temat bajek :-) Jak widzisz, do Twoich przyszłych obowiązków będą należeć tylko miłe rzeczy, wymagające kreatywności i nieszablonowego podejścia. Nic tylko zabierać się do pracy :-)

Jeśli czujesz, że możesz z dumą nosić koronę, skrzydełka wróżki i balową suknię lub doskonale będziesz władać mieczem i bronić przed potworami, wykazujesz predyspozycje do pracy animatora.
Teraz jeszcze musisz nabrać szlifu. Zupełnie jak diament, który jeszcze nie jest brylantem. Potrzebujesz do tego kilku rzeczy: umiejętności reagowania na emocje, zarządzanie sytuacjami kryzysowymi, talent w malowaniu twarzyczek, modelowanie balonów, wymyślanie gier i zabaw angażujących wszystkie typy dzieci, zdolność do opowiadania bajek i budowania z klocków lego.

Tego wszystkiego możemy Cię nauczyć podczas kursu animatora w Akademii Animatora. Zapraszamy Cię na kurs w niemal dowolnym mieście w Polsce. Mamy zarówno wiedzę jak i doświadczenie, które będzie niezbędne do profesjonalnie przeprowadzonej animacji. Dostaniesz od nas sprawdzone narzędzia i konkretne rozwiązania. Wszystko po to, by jak najłatwiej było Ci wczuć się w rolę i zadbać o uśmiech i wspaniałe wspomnienia maluchów. Trzymając w ręku certyfikat ukończenia kursu animatora w Akademii Animatora, będzie Ci łatwiej znaleźć pracę. Wiesz dlaczego? Bo będziesz łączyć w sobie zarówno naturalny talent zjednywania ludzi jak i przygotowanie merytoryczne dające podstawy do Twojej działalności. Wtedy już nic nie będzie stało na przeszkodzie, by można było realizacje swoich marzeń. Wystarczy jeszcze otwarty umysł i oczy dookoła głowy. Nigdy nie wiesz kiedy spotkasz ofertę życia, na którą będziesz chcieć odpowiedzieć. Warto wtedy mieć przygotowane CV, w którym będzie wypozycjonowana Akademia Animatora wraz ze zdobytymi umiejętnościami. Tak przygotowany będziesz móc działać w pełni rozwijając swój potencjał.

Disney mawiał, że jeśli w coś wierzysz, umiesz też to zrobić. Właśnie dlatego osiągnął sukces. Najpierw poczuł to w sercu, potem zaczął realizować. Podobnie powinno być z Tobą. Jeśli chcesz być ucieleśnieniem dziecięcych marzeń i wizualizacją magicznego świata Disneya, wiesz co należy zrobić. Animatorzy z Akademii Animatora czekają na Ciebie z otwartymi ramionami, by przekazać Ci swą wiedzę i nauczyć tych wszystkich fantastycznych umiejętności!


Dołącz do nas! :-) Zapraszamy serdecznie! www.AkademiaAnimatora.pl