środa, 17 lipca 2013

Kurs Animatora zabaw

Spotkałam się kiedyś na kawie z pewnym doradcą zawodowym. Zafascynowana jego pracą, zapytałam na co najczęściej narzekają kandydaci, chcący ubiegać się o różne posady. Jego odpowiedź bardzo mnie zdziwiła, ponieważ absolutnie się jej nie spodziewałam. Sądziłam, że opowie o niezadowalających finansach, „szklanym suficie” uniemożliwiającym dalszy rozwój lub nieciekawej atmosferze w pracy. Wydawało mi się to dość logiczne i oczywiste. Okazało się jednak, że nie. Otóż kandydaci najczęściej skarżą się na…rutynę i monotonię.

Bardzo często mówią o tym, ze obecne zajęcie ich nudzi i nie daje żadnej satysfakcji. Właśnie dlatego obecnie możemy zaobserwować trend, w którym zmiany środowiska zawodowego następują co parę lat. W dobie ogromnych możliwości wyboru, mamy poczucie, że zawsze możemy znaleźć coś bardziej ekscytującego, co znacznie zmieni nasze życie. Dziś na rynku liczą się posady, będące wyzwaniem i które nie zakują nas w kajdany przewidywalności. Właśnie dlatego coraz więcej, zwłaszcza młodych osób, szuka spełnienia w tak zwanych zawodach kreatywnych. Właśnie do zawodów kreatywnych zalicza się praca animatora zabaw dla dzieci.
Kim jest ktoś taki? To osoba, która sprawia, że zwykłe uroczystości rodzinne stają się magicznym wspomnieniem. To ktoś kto daje CI spokój i świadomość, że Twoje dziecko jest bezpieczne podczas, gdy Ty załatwiasz wszystkie ważne sprawy. To połączenie trenera, coacha, pedagoga i wróżki. Łączy w sobie najlepsze cechy, pozwalające zrozumieć złożoną psychikę dziecka, pomagając mu rozwijać swoje naturalne talenty poprzez zabawę. Animator zabaw dla dzieci może być także Twoim najlepszym przyjacielem i sprawnym informatorem.

Mając odpowiednią wiedzę merytoryczną połączoną z wnikliwą obserwacją, może opowiedzieć CI o swoich wnioskach, podsunąć pomysł na zabawę i kreatywne rozwijanie predyspozycji dziecka w domu. Dobrze przygotowany animator, który ma skończony odpowiedni kurs jest prawdziwym skarbem!
Jak widzisz animator zabaw dla dzieci to coś więcej niż zwykła praca. Tutaj nie spotka Cię żadne z wymienionych zagrożeń. Na nudę narzekać nie można! Każdego dnia dzieje się coś niezwykłego. Każdego dnia odkrywasz nowe możliwości rozwoju oraz dostrzegasz w jak wyjątkowy sposób. Musisz wciąż się rozwijać, by nadążyć za zmianami w świecie rozwoju dziecka.

 Co chwila na rynku pojawiają się nowe metody edukacji, nowe zabawy, nowe praktyki które warto poznać, by być konkurencyjny na rynku. Dobry animator dba o swój umysł i stara się go maksymalnie otworzyć na nowe doznania i ciekawe pomysły. Stara się też poszerzać horyzonty i ćwiczyć zdolności manualne. Taki animator czasu wolnego oraz zabaw dla dzieci, doskonale wie, że ma przed sobą ciekawą ścieżkę kariery. Nie są mu straszne szklane sufity, ani inne ograniczenia. Wszystko zależy od tego, jaką pójdzie drogą.

Kurs animatora zabaw dla dzieci i zdobyta praktyka w zawodzie może być przepustką do kolejnych etapów, których jest sporo. Wybór leży między project managerem, event managerem, koordynatorem pracy animatorów, koordynatorem sali zabaw oraz wielu innych możliwościach. Masz więc zasobny wachlarz opcji, które tylko na Ciebie czekają!
dzieci, patrzą na świat. Codziennie dostajesz uśmiech, nową przygodę, coś co możesz wziąć głęboko do serca i zapamiętać na długo. Jesteś ważnym elementem każdych urodzin czy innych uroczystości, będących istotnym punktem w życiu każdego młodego człowieka.

Co trzeba zrobić, by zacząć? No cóż, wystarczy postawić pierwszy krok, który już jest za Tobą. Nie wierzysz? A kto właśnie podjął decyzję o zmianie swojego życia? Kto przeczytał naszego bloga od deski do deski? Kto uśmiechnął się na myśl o przyszłości, która czeka tuż za rogiem?

No właśnie. Więc pierwszy etap masz za sobą. Teraz czas na zdobycie wiedzy i uprawnień. Najszybciej uda Ci się to wraz z Akademią Animatora. Mamy za sobą tysiące godzin szkoleniowych, lata doświadczenia oraz kilkadziesiąt tysięcy absolwentów, którzy wyznaczają standardy na rynku. Jeśli chcesz być jednym z nich, czekamy na Ciebie.
Wierzymy, że masz unikalny talent, prawdziwy dar. Chcemy go z Ciebie wydobyć, umocnić i pokazać jak nim zarządzać, by był naturalnym sprzymierzeńcem podczas codziennych obowiązków. Nauczymy Cię władać balonami i farbkami, podpowiemy w jaki sposób angażować grupę do
działania, jak zbudować swój autorytet i sprawić, by wszystkie dzieci były wpatrzone w Ciebie - jak w obrazek :-). Mamy najlepszej jakości sprzęt i najlepszych szkoleniowców. Prezentowane rozwiązania przetestowaliśmy na sobie, dlatego wiemy, że są więcej niż skuteczne. One gwarantują Ci 100% sukcesu i zadowolenia.


Wiesz dlaczego jesteśmy tak pewni siebie? Bo Nasi animatorzy wciąż wracają po więcej, otworzyli własne działalności i są wzorem do naśladowania dla wielu innych twórców. Polecają nas dalej i chcą być blisko marki, którą pieczołowicie budujemy właśnie na ich satysfakcji i zadowoleniu. Zostań jednym z nich, poświęć swój czas, który dzięki nam okaże się wspaniałą inwestycją! Zobacz ile może się zmienić, sprawdź jak wiele może się zdarzyć, jeśli właśnie teraz urealnisz podjętą decyzję i nie dasz się ewentualnym wątpliwościom.

Zacznij działać razem z nami i każdego dnia znajduj powód do szczerego uśmiechu od ucha do ucha.
Zapraszamy na stronę www.AkademiaAnimatora.pl - zostań Animatorem, kursy Animatorów Zabaw!