wtorek, 16 lipca 2013

Program zabaw dla dzieci

 Przygotowaliśmy dla Państwa kilka pomysłów na fantastyczne zabawy na dziecięce imprezy:


Zabawa w grupie - zadania

Do kolorowego woreczka wrzucamy kartki z różnymi zadaniami. Zadania mogą być różne, np.: zrób przysiad, zaśpiewaj piosenkę. Puszczamy muzykę.
Dzieci siadają w kole i podają sobie woreczek z zadaniami. Kiedy muzyka milknie, dziecko z woreczkiem w ręku losuje zadanie. Zabawa kończy się w momencie wykonania wszystkich zadań.


Materiały i narzędzia do wykorzystania:
kartki z zadaniami,
worek lub kolorowa torebka,
sprzęt grający.Zabawa w grupie - integracja - zapamiętanie imion

Dziecko staje tyłem do reszty, a Animator opisuje jedno, wybrane z grupki maleństwo. Na przykład: ma długie włosy, czerwoną spódniczkę i ciągle się uśmiecha.

Zadaniem odwróconej osoby jest odgadnięcie zagadki, kto to jest?

 Po rozpoznaniu opisywanej osoby, wybiera się kolejną osobę do zgadywania. Dla urozmaicenia zabawy możemy też liczyć, po której podpowiedzi zagadka została rozwiązana.Taniec z balonami

Dobieramy dzieci w pary i między nimi wkładamy balon. Może być on umieszczony między głowami lub brzuszkami (zależy to od wieku dziecka).
Puszczamy muzykę i wszystkie pary muszą poruszać się w jej rytm. Wygrywa ta para, której balonik spadnie jako ostatni. Aby utrudnić tańce można zmieniać tempo muzyki.


Materiały i narzędzia do wykorzystania:
balony,
sprzęt grający.Kalamburki inaczej

Ta zabawa to rodzaj uatrakcyjnionych, prostych kalambur dla dzieci. Do każdego nadmuchanego balonika wkładamy rysunek zwierzątka, rzeczy lub jakiegoś przedmiotu.

Każde dziecko kolejno wybiera balonik, przebija, aby pękł głośno i pokazuje na migi to, co przedstawia rysunek. Wygrywa ten maluch, który odgadnie najwięcej rysunków.


Materiały i narzędzia do wykorzystania:
balony,
karteczki z rysunkami.

 


Zapraszamy na szkolenia!

www.AkademiaAnimatora.pl
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz