środa, 17 lipca 2013

Kurs Animatora Rzeszów

W życiu bywa tak, że z pozoru coś pozbawione sensu, zdaje się mieć tysiąc sensów naraz. W tym przekonaniu utwierdziła mnie dziewczyna, którą ostatnio poznałam podczas jednej z konferencji w Rzeszowie. Była ładną szatynką o nieco smutnych oczach. Zapytałam ją, czy napije się ze mną kawy i w ten sposób nawiązałam rozmowę. Kilka godzin później piłyśmy kolejną w cichej kawiarence nieopodal naszego miejsca docelowego. Opowiedziała mi swoją historię o wielkim, ale
niespełnionym marzeniu, które obecnie stara się zastąpić czymś nowym. Niestety bezskutecznie. Owa dziewczyna nade wszystko chciała otworzyć punkt edukacyjny dla dzieci, które uczyłyby się tam razem z rodzicami lub opiekunkami. Niby proste i konkretne zadanie do wykonania. Nie ograniczał jej czas ani pieniądze. Cóż więc trudnego może ją spotkać? Wystarczy sięgnąć po swoje marzenia, prawda? Niestety okazuje się, że nie.


Od planów do realizacji była długa droga, przede wszystkim w jej głowie. Myślała, że nie da rady, bo nie ma doświadczenia oraz ludzi, którzy by ją wsparli, podtrzymali na duchu, a także dodali nieco wiatru w żagle. Wysłuchawszy jej żalów i lęków, dałam dojść do głosu mojej trenerskiej naturze. Pierwsze pytanie, które mogłam zadać, było „gdzie znajdziesz to czego potrzebujesz, by spełnić swoje marzenia?”. Odpowiedziała, że najpewniej na jakimś ciekawym kursie, bo wśród znajomych nie ma co liczyć na słowa otuchy. Podsunęłam jej Akademię Animatora w Rzeszowie i obserwowałam jak z dnia na dzień jej serce rośnie. Na początku była bardzo nieśmiała. Dużo szperała w Internecie, czytała, sprawdzała czy to miejsce jest na pewno dla niej. W końcu podjęła decyzje, że spróbuje. Zapisała się na kurs. Poznała fantastyczne osoby, zdobyła potrzebną wiedzę oraz przekonanie, że to co chce robić ma prawdziwy sens i jest potrzebne. Nabrała nieco odwagi i dziś krok po kroku realizuje swoje plany, budując marzenia, które do tej pory bała się spełnić. Rzeszów zyskał nową absolwentkę Akademii Animatora pełną odwagi, pasji i motywacji, aby czynić świat dzieci lepszym!


Co takiego się wydarzyło? Czy doznała olśnienia? Nic z tych rzeczy! Zadział się bardzo prosty mechanizm. Jeśli chcesz również przez niego przejść, musisz zrozumieć w jaki sposób przebiega. Najpierw jest podjęcie decyzji. To bardzo trudny etap, ponieważ do głowy przychodzą różne wątpliwości. Zaczynasz się zastanawiać. Czy to jest potrzebne? Czy kurs animatora spełni Twoje oczekiwania? Czy Akademia Animatora w Rzeszowie jest odpowiednim miejscem dla Ciebie? Mnóstwo pytań, prawda? Może od nich rozboleć głowa, nie sądzisz? Ale nie martw się to przejdzie, dokładnie wtedy kiedy przyznasz się przed sobą, że nie masz nic do stracenia i chcesz spróbować. Wtedy należy zwyczajnie zapisać się do Akademii Animatora w Rzeszowie i przyjść na kurs animatora.


Pamiętaj, by mieć otwartą głowę i dużo uśmiechu, który jest wymagany. Przyda się też notatnik i długopis oraz wyćwiczona ręka- czeka na Ciebie mnóstwo wiedzy do zanotowania. Ale nie tylko to! Poznasz inspirujące osoby, będące kopalnią pomysłów i inspiracji. Nie znajdziesz tutaj nikogo, kto spróbuje podciąć Ci skrzydła lub powie, że to co chcesz zrobić jest pozbawione jakiejkolwiek przyszłości. Będziesz się świetnie bawić i być może tak jak bohaterka tej opowieści przeżyjesz swoją przygodę i napiszesz własny rozdział w fascynującej historii absolwentów Akademii Animatora. Jest mnóstwo możliwości wykorzystania nabytej wiedzy i nowych umiejętności. Tak dokładnie tak - umiejętności. Chyba nie sądzisz, że zamkniemy Cię na cały dzień w sali szkoleniowej i będziemy wykańczać kolejnymi slajdami? Nie posądzasz nas o zwyczajność, prawda? Mam gorącą nadzieję, że tak nie jest. Mamy serce pełne pasji, głowę wypełnioną po brzegi pomysłami oraz misję i wizję, którą chcemy Cię zarazić. Nasze niestandardowe podejście wymaga niestandardowych metod nauczania, dlatego na naszych zajęciach dosłownie wrócisz do czasów dzieciństwa, by jak najlepiej zrozumieć psychikę dziecka i móc zaspokoić jego potrzeby emocjonalne. Będziesz malować twarze na manekinach, razem z innymi uczestnikami będziesz się świetnie bawić tworząc niespotykane kształty z balonów. Poczujesz nutkę rywalizacji podczas gier towarzyskich oraz sprawdzisz swoje umiejętności zręcznościowe. Brzmi interesująco? Mamy nadzieję, że jak najbardziej. Teraz rozumiesz, dlaczego moja koleżanka zdecydowała się zapisać do Akademii Animatora w Rzeszowie? Bo dostrzegła swoją szansę w tym miejscu. Dostrzegła możliwości rozwoju potencjału. Chciała też upewnić się, że wybrała dla siebie słuszną drogę.Zapraszamy CIEBIE na Kurs Akademii Animatora w Rzeszowie: www.AkademiaAnimatora.pl/Rzeszow/
A jak silna jest Twoja chęć realizacji swoich planów i marzeń? Jeśli widzisz siebie jako animator czasu wolnego, Animator zabaw dla dzieci, pani przedszkolanka, animator zabaw dla dzieci, event manager, koordynator pracy sali zabaw, pracownik agencji eventowej lub reklamowej, Akademia Animatora jest stworzona dla Ciebie. Może być pierwszym krokiem do przebranżowienia się, początkiem kariery zawodowej lub uzupełnieniem i odświeżeniem obecnej wiedzy. Jak widzisz, obojętnie z jakiego powodu chcesz zmienić coś w swoim życiu, my mamy odpowiednie narzędzia, by pomóc Ci w przejściu przez nią. Jedyne co musisz zrobić to podjąć odpowiednią decyzję, dalej wiesz co zrobić, prawda?

www.AkademiaAnimatora.pl/Rzeszow/