wtorek, 16 lipca 2013

Animator zabaw z dziećmi

Czy wiesz kim jest Animator zabaw dla dzieci?

Nie śpiesz się z odpowiedzią i dobrze zastanów. Jaki masz obraz tej osoby? Czy wiesz kim ta osoba jest dla dziecka?

Podpowiem Ci - to ucieleśnienie wspaniałej zabawy! :-)

Czy wiesz dlaczego mówi się o tym, że największą tragedią dorosłości jest z zrzucenie różowych okularów na rzecz poważnych, widzących wszystko takim jakie jest.  Pamiętasz czasy, kiedy kasztany potrafiły ożyć, zwykły karton był najlepszą kryjówką na świecie, a czytanie pod kocem, synonimem odkrywania świata? Pamiętasz ten murek koło domu, który kiedyś wydawał się mieć z trzy metry wysokości? Teraz nie robi na Tobie wrażenia.W świecie dziecka wszystko jest możliwe, nie ma żadnych granic ani żadnych ograniczeń. Wszystko może być wszystkim, wystarczy odrobina wyobraźni i dobrych chęci. Zwykłe klocki dla dorosłego, są w oczach malucha podstawą do stworzenia wspaniałych budowli. Kawałek kartonu będzie idealną podstawą do stworzenia „bazy”, a odrobina biżuterii najważniejszym skarbem. Zastanawiałeś się kiedyś, jak dzieci to robią, że „widzą” inaczej? To kwestia wyobraźni i braku narzuconych przekonań oraz schematów myślenia. Kto powiedział, że wróżki nie istnieją? Kto wymyślił zasadę, by nosić pasujące do siebie skarpetki? Brzmi absurdalnie, ale dziecko nie postrzega świata w „logiczny” dla osoby dorosłej sposób.

Właśnie dlatego często tworzy się szum komunikacyjny między rodzicami, a maluchami. Bardzo często słyszymy, że nie potrafią się wspólnie bawić, ponieważ nawzajem nie do końca rozumieją, co widzi druga strona. Jest to powód, dla którego szukają inspiracji do wspólnego spędzania czasu. Wiedzą, że powinno być kreatywnie, rozwojowo i ciekawie, ale nie mają pomysłu jak podejść do tematu. I dokładnie w tym miejscu zaczyna się Twoja rola. Stajesz się przewodnikiem i specjalnym łącznikiem obu światów.

To właśnie Ty stanowisz brakujące ogniwo w idealnym łańcuchu komunikacji. Rozpoczynając swoją przygodę z Akademią Animatora, zapisujesz się na kurs animatora zabaw dla dzieci. Podczas całego dnia zajęć z praktykami animacji, poznajesz mnóstwo ciekawych i szalenie inspirujących metod animowania zabaw z maluchami. Poznajesz ich potrzeby emocjonalne, dowiadujesz się jak najlepiej rozbudzić w nich chęć do zabawy i zachęcić do pokonywania kolejnych barier. A wszystko to w genialnej atmosferze, pełnej zabawy, luzu i uśmiechu od ucha do ucha.

Dlaczego warto być naszym kursantem? Jest na to bardzo prosta odpowiedź. Akademia Animatora, która organizuje szkolenia przygotowujące do podjęcia pracy jako animator zabaw dla dzieci, powstała na bardzo solidnych fundamentach. Naszymi cegiełkami są rozradowane oczy maluchów, uśmiechy rodziców, słowa uznania współpracowników i wsparcie od kursantów. To daje nam ogromną siłę do rozwijania się i tworzenia kolejnych programów, z których możesz skorzystać. Wszystko to po to, by cały świat zalała fala świetnie wykwalifikowanych, entuzjastycznych i energetycznych osób, które chcą zdobywać kolejne sale edukacyjne, wypełnione po brzegi wesołymi maluchami.

Kogo szukamy? Specjalizujemy się w szkoleniu osób, które realnie lubią dzieci. Nieważne czy posiadasz własne, planujesz, czy po prostu odpowiada Ci ich towarzystwo. Najważniejsze by je lubić i starać się zrozumieć. Nie zawsze jest łatwo ale zawsze warto :-)

By stać się jednym z naszych animatorów, musisz się uśmiechać. Uważamy, że pozytywne nastawienie to absolutne „must have„ każdego, kto ma kontakt maluchami. Animator, to ktoś kto inspiruje, zachwyca i zarządza emocjami dziecka, dlatego sam musi być odpowiednio nastawiony. Jeśli więc lubisz się uśmiechać, potrafisz znaleźć w szarej codzienności odrobinę magii, to szkolenie jest skrojone na Twoją miarę.

 Czekamy również na Ciebie z otwartymi ramionami, jeśli masz zacięcie artystyczne i lubisz tworzyć coś z niczego. Wiesz, że dzieci mają genialną wyobraźnię, prawda? No właśnie, dlatego musisz za nią nadążyć. Musisz dotrzymać kroku maluchom, które widzą świat nieco inaczej. Dla nich zwykły przedmiot może mieć milion zastosowań i drugi milion znaczeń, dlatego musisz mieć otwarty umysł i walczyć ze swoimi logicznymi ograniczeniami. W Akademii Animatora zafundujemy Ci powrót do dzieciństwa i czasów, kiedy kolorowe malunki na policzku nosiło się z dumą jak najważniejsze trofeum, a zwierzątko stworzone z kilku balonów mogło ożyć w ciągu kilku chwil i było Twoim najwierniejszym przyjacielem. Dzięki temu złamiemy wszystkie konwenanse i przygotujemy do pracy animatora.

 Jeśli wyróżnia Cię kreatywność, nieszablonowe podejście do życia, chęć zdobywania wiedzy, ciągła pogoń za marzeniami i szukanie ciekawych rozwiązań, witamy Cię z marszu na pokładzie. Jeśli nie, nic straconego. Daj sobie szansę, a my Cię wszystkiego nauczymy, w końcu szkolenie to nasza specjalność. Będziesz naszą wisienką na torcie i prawdziwym skarbem, dlatego nie odbieraj sobie możliwości rozwoju.

 W Akademii Animatora wdzieramy się do ludzkich serc, wtłaczając do niech radość, entuzjazm i pozytywną energię, dzięki której przenoszą góry. Chcesz trochę? Jest do wzięcia od zaraz, wystarczy że po nią sięgniesz! :-)

Do zobaczenia w Akademii Animatora! :-) www.AkademiaAnimatora.pl